SOMATOEMOCIONÁLNÍ UVOLNĚNÍ

Jedná se o dymamický terapeutický proces založený na principech KranioSakrální terapie, který pomáhá duši i tělu zbavit se přetrvávajících posttraumatických vlivů.

Tělo si udržuje v paměti organismu „otisk“ zátěžové situace, nehody, úrazu či emocionálního šoku. Vznikají tak  v těle  oblasti plné napětí tzv. "energetické cysty".  Relativně zdravé tělo se na nějakou dobu dokáže těmto energetickým cystám přizpůsobit, ale během let ztrácí možnosti adaptability a začínají se objevovat symptomy a dysfunkce, které lze jen stěží potlačit či ignorovat a které mohou způsobovat celou řadu potíží (chronickou únavu, vnitřní napětí, poruchy chování, poruchy spánku, různé dysfunkce, fobie, alergie, chronická onemocnění). Dokud nedojde k jejich odblokování,  potíže se i přes snahu klasické léčby stále vrací.

 Až po uvolnění a rozpuštění těchto enrgetických cyst dochází  k uvolnění jak v psychice tak i ve fyzickém těle a dané potíže začnou pomalu ustupovat.Kompletní somatoemocionální léčba kombinuje fyzické, verbální i emocionální prvky. Technik pro somatoemocionální uvolnění je celá řada. Částečným řešením traumatu je vědomá orientace klienta na přítomnost při vnímání vlastního těla: hledá místo, kde se v těle cítí dobře a bezpečně. Každý klient potřebuje dostatek času na zvládnutí ozdravného procesu. Nejde o to vytěsnit z mysli nepříjemné myšlenky, ale podporovat to příjemné, pozitivní. Méně pozitivní myšlenky také přijdou, ale pokud jim nebudeme věnovat tolik pozornosti, postupně odejdou.