kraniosakrální masáž

KRANIOSAKRÁLNÍ masáž, somatoemocionální uvolnění

Ojedinělý a jedinečný druh masáže

Kraniosakrální terapie 
CranioSacral Therapy - CST

Kraniálniosakrální masáž.

Harmonizace kraniálního rytmu, kraniosakrální boidynamika.

Kraniosakrální terapie – masáž probíhá v pohodlném oblečení na lehátku, trvá cca hodinu, klient leží na zádech nebo na boku.

 

ovlivňuje psychické, energetické a biologické procesy v lidském organizmu. Využívá působení na jemný, avšak nesmírně významný a detailně provázaný systém. Jeho součástí jsou lebka - cranium, lebeční kosti a jejich spojení, mícha procházející páteřními obratli do křížové - sakrální oblasti, mozkomíšní tekutina chránící mozek a míchu, membrány a blány - fascie. 
Činnost kraniosakrálního systému je provázena charakteristickou vyrovnanou pulzací -kraniálním rytmem. Kraniální rytmus, stejně jako dechový či tepový, ovlivňuje vaše svaly, klouby, vnímání, emoce i myšlení. Jeho nerovnováha bývá příčinou mnoha psychických, nervových, neurologických i somatických potíží.


Kraniosakrální terapie představuje velmi citlivou masáž, techniku založenou na vnímání a ovlivňování jednotlivých součástí, které o průběhu kraniálního rytmu a pulzaci mozkomíšní tekutiny rozhodují. Terapeut nachází a uvolňuje blokády a jejich příčiny, které jsou překážkou optimálnímu šíření energie a rytmu pulzů. Tím poskytuje organizmu vnitřní harmonii, která je nejdůležitější podmínkou pro návrat ke zdraví - ve smyslu fyzickém, duševním i duchovním.

Kraniosakrální terapie pomáhá léčit:
bolesti hlavy, migrény, bolesti zad, zrakové a smyslové problémy, potíže s koordinací pohybu. Poruchy spánku, stres, chronickou únavu, deprese. Hyperaktivitu, poruchy soustředěnosti, neurologické potíže, DMO. Je to vhodná terapie po CMP, úrazech a operacích. Zlepšuje poruchy imunitního systému, astma, alergie, bronchitidy, revmatologické diagnózy, ale i psychosomatická onemocnění vč. kardiovaskulárních. 
V těhotenství je přípravou na psychicky i fyzicky harmonický porod a mateřství. 
Po porodu, pomáhá tělu a psychice v přirozeném návratu do původního stavu. Je prevencí potíží v pánevní a bederní oblasti a následných bolestí zad.

·       stres, napětí, přetížení, deprese

·       bolest hlavy, migrény, problémy s páteří

·       blokace plotének

·       poúrazová, pooperační rekonvalescence

·       snížená imunita

·       nespavost, neklid, strachy

·       některé ušní a oční problémy

·       podpora a příprava na porod, poporodní trauma

·       hyperaktivita u dětí, autismus

·       neplodnost, impotence

·       podpora uvědomování si sebe sama a těla

·        bolesti žaludku a břicha, problémy s dechem

·       potíže v oblasti čelistí, skřípání zubů

·       hluboká relaxace

 

Samotné ošetření trvá cca 60 - 80 minut, pro efektivnější a hlubší práci se doporučuje série 6 – 10 sezení.

Zkušeně a s pochopením Vás provedu touto terapií, která zapůsobí nejen na Vaše zdraví, ale obohatí Vás i o novou zajímavou zkušenost.

 

Kraniosakrální terapie se úspěšně používá i u kojenců, dětí a starších lidí.